jedalny listok

Počítadlo prístupov

214757

JSN imageshow Module

Obec Liptovská Osada sa nachádza v Revúckej doline južne od Ružomberka vo výške 609 m. n. m. Obec leží 15 km južne od Ružomberka na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, na sútoku riek Revúca, Lúžňanka a Korytnica. Prvá písomná zmienka o Liptovskej Osade možno nájsť v listine kráľa Karol Róberta z 14.novembra 1340, kde sa uvádza zmienka o eremitóriu - pustovni, nachádzajúce sa pri sútoku riek Lúžňanka a Revúca, vedľa krajinskej cesty vedúcej do Zvolena. Obec bola významným dopravným uzlom, v 18.storočí tu bola zriadená poštová stanica južnej trasy a po roku 1813 k nej pribudla aj dostavníková doprava. Toto významné obdobie pripomína aj erb obce.

Významnými pamiatkami v obci sú rímskokatolícky barokový kostol vybudovaný v roku 1750 a kostol bývalej československej cirkvi husitskej vybudovaný v rokoch 1929-1930.

V obci sa nachádza chránená prírodná pamiatka Triasový ríf a chránený skalný útvar Žiar.

Obec Liptovská Osada poskytuje mnoho možností na turistiku a šport.

Región Liptov ponúka pestré možnosti na cykloturistiku. Na jeho území sa nachádzajú až dva národné parky Vysoké a Nízke Tatry, ktoré sú ako stvorené na horskú cykloturistiku. Okrem horských cyklotrás môžu cykloturisti využiť menej náročné trasy.

  KONTAKTUJTE NÁS

AGROTOUR, d.s.o 
Korytnická 568 
034 73 Liptovská Osada 

mobil : 0905 43 69 12 
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Konateľ:
PhDr. Jaroslav Ulík 
0905 43 69 12

  REZERVÁCIA UBYTOVANIA
JSN Dome template designed by JoomlaShine.com